T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

“UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) Temel Eğitimi”

Güncelleme Tarihi: 09/04/2018

İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından “UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) Temel Eğitimi” 02.04.2018-06.04.2018 tarihleri arasında İl Sağlık Müdürlüğü Ömer Halis Demir Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Eğitimde Enkaz Altındaki Hastaya Yaklaşım, Crush (Ezilme) Sendromu, Temel KBRN, Haberleşme Teknikleri, Temel Kampçılık ve Afet ve Olağandışı Durumlarda Hayatı İdame Ettirme ve vb. konular hakkında teorik ve uygulamalı eğimler verildi.

Eğitim kapsamında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Simülasyon Merkezi’nde “Afet Bilinci Eğitimi” alınarak deprem simülasyonu tatbikatı gerçekleştirildi.

Eğitimin son günü İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyesindeki enkaz alanında enkazdan yaralı çıkartılması ile ilgili tatbikat gerçekleştirildi.

24 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen “UMKE Temel Eğitimi” sonunda eğitim alan katılımcılara Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcı Dr. H. Fazıl İnan tarafından katılım belgeleri takdim edildi.