T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Ekim Ayı KKM ve İstasyon Sorumluları Toplantısı Gerçekleşti.

Güncelleme Tarihi: 04/10/2019

     

        Ekim Ayı KKM ve İstasyon Sorumluları Toplantısı Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzman Dr. Eren USUL, Başhekim Uzman Dr. Burak BEKGÖZ ve Başhekim Yardımcıları Dr. Birsen TEKE, Dr. Hüseyin GÜNER, Dr. Mustafa ÇAĞLI’nın katılımıyla gerçekleşti. 

       Toplantıda KKM’de son bir ayda; çağrıların havuzda bekleme sürelerinin azaldığı, Helikopter Ambulans kullanımındaki artışın getirdiği başarı ve Koordinasyon Birimi’ne gelen hasta nakil taleplerinin değerlendirilmesine ve sevkine yönelik yapılan iyileştirici çalışmalar hakkında bilgi verildi.

       Başhekim Burak BEKGÖZ tarafından Başhekimlik Denetim Birimi’nin son bir ayda yapmış olduğu denetimlerin sonuçları İstasyon Sorumluları ile paylaşılarak, denetimlerin gerekliliğinin ve öneminin üzerinde duruldu.

       Ekiplerin Hastaneler arası nakil vakalarının sevkinde dikkat etmesi gereken usul ve esaslar hakkında bilgi verilerek, İstasyon çalışanlarının sahada yaşadığı problemlere çözüm önerileri getirildi.

       Başhekimlik Kalite Birimi Sorumlusu Prm. Aslı AYGEL ÖRER tarafından istasyonlara yönelik Eylül ayı başarı istatistikleri paylaşılarak, başarının giderek arttığı bilgisi verildi. 

  • A08Q2116.JPG
  • A08Q2123.JPG
  • A08Q2056.JPG