T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı’ndan Kan Bağışına Destek

Güncelleme Tarihi: 18/07/2019

Ankara İl Sağlık Müdürlüğümüz, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi İshak ŞAN koordinatörlüğünde Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi ve Türk Kızılayı Kan Bağış Merkezi'nin düzenlediği kan bağışlama kampanyasına katılarak destek oldu.

İl Sağlık Müdürlüğümüz Ana Hizmet Binası bahçesinde, Türk Kızılayı Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Murat GÜLER, Orta Anadolu Bölgesi Ürün Dağıtım Yöneticisi Dr. Hatice ÖZTÜRK, Ankara Batı Kan Bağışı Merkezi Müdürü Huriye AKSOY’un katılımı ile bugün gerçekleşen kan bağışı kampanyasına, İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet GÜLÜM ve yönetim ekibimiz kan vererek katkıda bulundu. Ankara İl Sağlık Müdürlüğümüz yöneticileri de herkesin bir gün kana ihtiyaç duyabileceğini vurgulayarak tüm vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet etti.

Kan bağışı aracı içinde önce genel sağlık muayenesi yapılan sağlık çalışanları da kan bağışı yaptı. 151 yıldır büyük bir özveriyle Türkiye'nin kan ihtiyacını karşılayan Türk Kızılay’ına katkıda bulunan sağlık çalışanları, gün boyu süren etkinlikte gönüllü kan bağışı için farkındalık yarattı.

Türk Kızılay'ı tarafından çeşitli bölgelerde ve yoğun ilgi ile gerçekleştirilen etkinlikler sayesinde vatandaşlarımız kan bağışlayıp umut olarak hayat kurtarıyorlar.